Kup w przeciągu:

Sprzątanie kuchni krok po kroku 0
Sprzątanie kuchni krok po kroku

 

Kuchnia to pomieszczenie, które szczególnie narażone jest na zabrudzenia. W lodówce mieszają się różne zapachy, czajnik zachodzi kamieniem, a na okapie i frontach szafek osiada kurz i tłuszcz. Nie ma więc innej rady, kuchnię najlepiej sprzątać na bieżąco, regularnie. Zapewnimy sobie dzięki temu nie tylko wygodne warunki do pracy i estetyczny wygląd kuchni, ale też dzięki dbaniu o sprzęty kuchenne, przedłużymy ich żywotność. Jednak od czasu do czasu będziemy musieli także przeprowadzić większe porządki.

Jak zabrać się za porządki w kuchni? Liczą się odpowiednie akcesoria

Dobra organizacja w trakcie sprzątania nie tylko przyspieszy wykonanie pielęgnacyjnych czynności, ale sprawi, że stanie się ono przyjemniejsze i skuteczniejsze. Zatem zanim zabierzemy się za sprzątanie przygotujmy wszelkiego rodzaju akcesoria, które pomogą nam podczas porządków. Co nam się przyda? Kontakt z detergentami, a w wielu przypadkach nawet z płynem do mycia naczyń może drażnić skórę. Niezbędne będą więc odpowiednie, gumowe rękawice. Do samego czyszczenia przydadzą się gąbki, ściereczki bawełniane i z mikrofibry oraz ręcznik papierowy. Nie obejdzie się także bez odpowiednich środków do czyszczenia kuchni. Zarówno w przypadku większych porządków, jak i tych codziennych niezastąpione okażą się profesjonalne środki, które doskonale czyszczą i mogą być zastosowane do każdego rodzaju powierzchni.

Od czego zacząć sprzątanie kuchni?

Zacznijmy od uprzątnięcia blatów i zmywarki. Jeśli na blacie pozostawimy akcesoria kuchenne, a w zlewie będą znajdować się brudne naczynia porządkowanie kuchni będzie utrudnione. Zacznijmy więc od blatu. Tu sprawdzą się miękkie ściereczki lub gąbki a do mycia warto wykorzystać odtłuszczacz, który usunie stare i trudne do wyczyszczenia tłuste osady oraz zabrudzenia. Nie zapominajmy też o gumowych rękawiczkach, dzięki którym uchronimy dłonie przed podrażnieniami.

Po umyciu blatu zabierzmy się za fronty szafek, które są również narażone na zabrudzenia z tłuszczu i kurzu. Odkamieniacz i środek do czyszczenia kuchni o przyjemnym cytrusowym zapachu doskonale wyczyszczą i nadadzą świeżości frontom oraz sprawdzą się podczas czyszczenia wnętrza szafek. Jeśli już mamy wyczyszczone blaty i fronty warto przejść do mycia wszelkiego rodzaju elementów stalowych i z inoxu. Do czyszczenia takich powierzchni użyjmy miękkiej ściereczki i profesjonalnych preparatów. Środek do czyszczenia inoxu i stali doskonale sobie poradzi z takimi powierzchniami, usuwając ślady palców, osad wapienny, tłuszcz i wiele innych zabrudzeń. Nie rysuje przy tym czyszczonej powierzchni.

Teraz możemy przejść do czyszczenia lodówki i mikrofalówki. Wykorzystajmy w tym celu gąbki, ręczniki papierowe i  preparat do mycia lodówek i kuchni mikrofalowych. Naukowo opracowana formuła środka pozwala sprawnie i skutecznie wyeliminować wszystkie nieprzyjemne zapachy. Z ich pomocą pozbędziemy się również wszelkich grzybów i bakterii, zapewniając higieniczną czystość powierzchni.

Przejdźmy do piekarnika. Przypalenia i inne uporczywe zabrudzenia możemy bez trudu usunąć używając specjalnego środka do czyszczenia piekarników. Powierzchnia będzie czysta, bez przebarwień i rys.

Warto przekonać się do korzystania z profesjonalnych środków do mycia kuchni. Doskonale sprawdzają się podczas czyszczenia powierzchni, która ma styczność z żywnością. Z ich pomocą pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń, które w rezultacie mogą doprowadzić do tego, że np. w kuchni pojawi się pleśń. Uniwersalny środek do czyszczenia kuchni to świetne wsparcie dla utrzymania czystej kuchni.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl