Kup w przeciągu:

Prosty sposób na pranie tapicerki meblowej 0
Prosty sposób na pranie tapicerki meblowej

Tapicerowane meble wprawdzie są użytkowane z różną częstotliwością, to nie da się jednak uniknąć zabrudzeń. Pranie tapicerki meblowej jest więc czynnością konieczną i powinniśmy ją wykonywać regularnie, by cieszyć się z perfekcyjnie prezentującego się mebla. Regularne pranie będzie tym bardziej wymagane jeśli w domu grasują mali domownicy lub czworonożni pupile. Oczywiście możemy zlecić mycie profesjonaliście, ale równie dobrze pranie możemy wykonać we własnym zakresie, korzystając ze sprawdzonych i skutecznych preparatów.

Czy warto prać samodzielnie tapicerkę meblową?

Tapicerka meblowa prana we własnym zakresie może budować w nas przekonanie, że jest to zadanie karkołomne i wymaga specjalistycznego sprzętu. Możemy mieć obawy o to, że wykonamy to źle, że po praniu pozostaną zacieki, lub że zniszczymy materiał. Nic bardziej mylnego. Możemy tę czynność przeprowadzić samodzielnie z bardzo dobrym skutkiem. I jak się okazuje, nie jest to zadanie trudne, a na pewno sprawi nam satysfakcję. Wybierzmy do tego odpowiedni i sprawdzony preparat, wówczas możemy być spokojni o końcowy efekt.

Warto jednak pamiętać, by nie dopuścić do sytuacji, w której kanapa, fotel czy narożnik będą już mocno zabrudzone. Wykonujmy prace pielęgnacyjne regularnie, nie pozostawiajmy tego do momentu, w którym meble będą już wyraźnie zabrudzone. Zwróćmy uwagę, że pozornie czyste meble już gromadzą na swojej powierzchni roztocza, kurz, martwy naskórek czy resztki jedzenia. Tego rodzaju zanieczyszczenia nie są szczególnie widoczne na pierwszy rzut oka, jednak z czasem nagromadzą się w wystarczającej ilości, by wyraźnie obniżyć estetyczne walory mebla.

Profilaktyka także się liczy jeśli zależy nam na tym, by meble tapicerowane dłużej zachowywały świeżość. Warto więc regularnie odkurzać kanapę. Dobrą praktyką jest wykonywać tę czynność nawet 2-3 razy w miesiącu. Wówczas kurz czy drobinki brudu nie wnikną w głąb kanapy, czy fotela.

A co wybrać? Jaki preparat sprawdzi się podczas prania tapicerki meblowej?

Zabrudzenia, jakie pojawiają się na meblach tapicerowanych, nie ograniczają się do wyżej wymienionych drobinek brudu czy kurzu. Tego rodzaju meble ulegają także innym o wiele bardziej uporczywym plamom powstałym w wyniku rozlania kawy czy wina. W takich przypadkach warto użyć profesjonalnych preparatów, które szybko poradzą sobie z zabrudzeniem. Środek do usuwania trudnych zabrudzeń z mebli tapicerowanych z linii Pomoc Domowa będzie doskonałym pomocnikiem, dzięki któremu uda się nam wyczyścić tapicerkę. Preparat działa szybko i skutecznie. Wygodny atomizer pozwala precyzyjnie i równomiernie rozpylić środek i odświeżyć mebel oraz nadać mu przyjemnego zapachu. Dodatkowym atutem środka jest to, że zapewnia on długotrwałą ochronę przed ewentualnym ponownym zabrudzeniem powierzchni mebla. Świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia sof, narożników, foteli czy tapicerowanych krzeseł, a nawet do mycia dywanów oraz wykładzin.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl