Kup w przeciągu:

Mycie okien bez smug 0
Mycie okien bez smug

Zabrudzone, pełne smug okna mogą zepsuć nawet najpiękniejszy widok roztaczający się za oknami. Samo czyszczenie okien kojarzy się nam często z długą, mozolną pracą, którą najchętniej odkładalibyśmy w nieskończoność. Rozprowadzanie preparatu, wycieranie na sucho, często związane z niekończącym się wchodzeniem i schodzeniem z drabiny. A przecież tę czynność można sobie umilić, przyspieszyć i sprawić by była wykonana z perfekcyjną dokładnością. Jak tego dokonać? Jakich sposobów warto się trzymać?

Dlaczego powstają smugi na oknach?

Zdarza się, że po umyciu okien nadal pozostają na nich niepożądane smugi? Choć przyłożyliśmy się do tego obowiązku, efekt nie jest zadowalający? Jednym z powodów może być np. to, że myjemy je w pełnym słońcu, czy też zastosujemy złe proporcje płynu w stosunku do ilości wody. Smugi mogą także pozostać wówczas jeśli zastosujemy źle dobraną ścierkę. Zdecydowanie warto postawić więc na odpowiedni sprzęt i właściwe detergenty, które sprawią, że mycie okien będzie szybkie i bardzo dokładne.

Kiedy myć okna i dlaczego trzeba to robić?

Kurz, deszcz, zabrudzenia generowane przez ruch w większych miastach lub ruchliwą ulicę, pył i w końcu nasze codzienne użytkowanie okien sprawiają, że zwyczajnie się one brudzą, widoczny pozostaje na ich powierzchni nieestetyczny nalot. Dlatego warto myć okna regularnie, nie od święta czy po zimie. W innym wypadku każde mycie może rzeczywiście kojarzyć się z udręką.

Jak się okazuje, bardzo istotną kwestią dotyczącą mycia okien jest pora dnia. Zdecydowanie odradzane jest mycie w pełnym słońcu. Woda z płynem w takich warunkach szybko wysycha i pozostawia nieestetyczne smugi, których właśnie chcemy się pozbyć. Zabierzmy się za tego rodzaju prace późniejszym popołudniem lub rano, kiedy słońce nie jest jeszcze tak intensywne. Unikajmy także pory deszczowej czy mrozów. Krople wody pozostawią po sobie niepożądane zacieki, a mróz zamrozi płyn i powstaną trudne do usunięcia smugi.

Skorzystaj z gotowego rozwiązania. Postaw na środek, który nie pozostawia smug

Piękne widoki za oknami zakłócone smugami, zaciekami czy innego rodzaju zabrudzeniami nie są niczym pożądanym. Utrzymanie okien w czystości wymaga od nas regularności, a by ułatwić sobie wykonywanie tego obowiązku, warto postawić na odpowiedni środek do czyszczenia okien. Produkty z naszej linii Pomoc Domowa skutecznie pomagają utrzymać porządek w domu. W preparacie ułatwiającym utrzymanie okien w czystości zastosowano dwie formuły, które odpowiednio czyszczą i nadają połysk mytym powierzchniom. Warto też zwrócić uwagę na uniwersalność tego preparatu. Sprawdza się on podczas usuwania zabrudzeń ze szklanych i gładkich powierzchni. Możemy go stosować nie tylko do mycia okien, ale także luster, glazury, porcelany czy kryształów.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl