Kup w przeciągu:

Jak zrobić naturalne tabletki do zmywarki? 0
Jak zrobić naturalne tabletki do zmywarki?

Optymalizacja budżetu domowego, która prowadzi do szczelniejszego gromadzenia oszczędności wynika z drobnych zmian wprowadzonych do zwyczajów zakupowych. Jednym z elementów tej optymalizacji może być rezygnacja z kupowania tabletek do zmywarki. Tabletki do zmywarki są w różnych cenach, ale przeważnie wyraźnie wpływa na ostateczną wysokość rachunku. Większe opakowania to często koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Na przestrzeni roku na same tabletki do zmywarki możemy wydawać kilkaset złotych. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu we własnym domu przygotujemy wysokiej jakości, samodzielnie skomponowane, biodegradowalne i naturalne tabletki do zmywarki, których koszt będzie nawet kilkukrotnie niższy od tych kupionych w sklepie.

Jakie korzyści płyną z robienia własnych kostek do zmywarki?

Korzyści płynące z samodzielnego wyprodukowania tabletek nie ograniczają się do zmniejszenia codziennych wydatków. Produkując je samodzielnie mamy wpływ na skład, co umożliwia nam wytworzenie produktu, który nie będzie wywoływał alergii. Co więcej naturalne środki nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Proponowane składniki są biodegradowalne i nie zagrażają naturze.

Komponowanie własnych tabletek to także świetny pomysł na edukację dzieci poprzez zabawę. Używając kilku składników odkrywamy ich zastosowanie, mamy szansę doświadczyć czegoś nowego.

Co jest potrzebne do zrobienia naturalnych kostek do zmywarki?

  • 3 saszetki Sody Kalcynowanej Gospodarczej,
  • 1 saszetka Kwasku Cytrynowego Gospodarczego,
  • 1/2 szklanki soli,
  • 1/2 szklanki wody.

Jak samodzielnie przygotować tabletki do zmywarki?

Skorzystaj z odważonych, gotowych do użycia składników w wygodnych opakowaniach. Do miski wsypujemy wszystkie składniki i dokładnie je mieszamy do momentu, kiedy preparat zacznie się pienić. Taką miksturę przekładamy do foremek lodu, mocno ją dociskając. Foremki pozostawiamy na noc, by kostki mogły dokładnie wyschnąć. Po wyschnięciu przekładamy je np. do słoika. Na jeden cykl zmywania wystarczy jedna tabletka. Przydatność gotowych tabletek wynosi ok. 2 miesiące.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium