Kup w przeciągu:

Jak zrobić cytrynowe tabletki do czyszczenia toalet? 0
Cytrynowe tabletki do czyszczenia toalet

Zacieki, przykry zapach, kamień to najczęstsi niepożądani goście w misce ustępowej. By się ich pozbyć często korzystamy z mocno chemicznych preparatów, które dostępne są w sklepach. To kolejne plastikowe opakowania, które ostatecznie wylądują w śmietniku. Kierując się dbaniem o środowisko i myśląc o naturalnych metodach czyszczenia toalet mamy szansę na samodzielne wyprodukowanie tabletek do ich czyszczenia. Nie jest to trudne, a satysfakcja z połączenia kilku składników i stworzenia przyjemnie pachnącej tabletki do czyszczenia toalet jest bardzo duża.

Jakie korzyści płyną z używania tabletek własnej produkcji?

Wytwarzanie własnych produktów gospodarstwa domowego jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska. Składniki są naturalne i w pełni biodegradowalne. Nie wyrzucamy też niekorzystnych dla środowiska plastikowych butelek czy opakowań. Mając wpływ na skład mamy szansę ochronić siebie i dzieci przed środkami alergennymi. Co więcej samodzielne komponowanie środków czyszczących niesie ze sobą wartość odkrywczą, odnajdujemy nowe zastosowanie dla produktów powszechnie znanych i używanych w kuchni.

Jakie produkty będą nam potrzebne do produkcji tabletek do czyszczenia toalet?

  • 1/2 saszetki Kwasku Cytrynowego Gospodarczego,
  • 1 saszetka Sody Oczyszczonej Gospodarczej,
  • 20 kropli Olejku Eterycznego Cytrynowego,
  • starta skórka z 1 cytryny,
  • 2 łyżki wody.

W jaki sposób używać tabletek do czyszczenia toalet?

W misce należy wymieszać kwasek cytrynowy, sodę oczyszczoną i startą skórkę cytryny. Następnie dodajemy wodę i olejek ciągle mieszając miksturę. W kolejnym kroku, przygotowany preparat wkładamy do silikonowych foremek na babeczki lub lód. Foremki pozostawiamy na noc, by kostki mogły wyschnąć. Rano delikatnie wyciągamy kostki, które powinniśmy przechowywać w szczelnym słoiku.

Wystarczy wrzucić jedną kostkę do muszli. Po 5 minutach myjemy ustęp szczotką do toalet. Data przydatności takiej tabletki do czyszczenia toalet to ok. 3 miesiące.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl