Kup w przeciągu:

Jak wyczyścić przypalony piekarnik? 0
Jak wyczyścić przypalony piekarnik?

Zabrudzenia wewnątrz piekarnika są niezwykle trudne do usunięcia. Bardzo wysokie temperatury sprawiają, że resztki jedzenia, tłuszcz czy sosy niezwykle mocno zastygają i przywierają do ścianek urządzenia. Wydawać by się mogło, że przypalona żywność to przypadek beznadziejny, niedający szans na jego usunięcie. Jednak istnieją efektywne sposoby, które ułatwią nam wykonać tę uciążliwą czynność w sposób optymalnie wygodny.

Z jakich środków korzystać czyszcząc piekarnik?

Specjalistyczny, profesjonalny, bezpieczny dla powierzchni i skuteczny preparat świetnie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Nawet jeśli wyzwaniem jest wyczyszczenie ubrudzonego wnętrza piekarnika. Uporczywe zabrudzenia, nawet te stare, możesz w łatwy sposób usunąć, korzystając ze środka do czyszczenia piekarników elektrycznych i gazowych. Doskonała formuła preparatu znakomicie odnajduje się podczas czyszczenia wszelkiego rodzaju przypaleń, odymień czy zapieczonego tłuszczu. Wygodny atomizer umożliwia łatwe i dokładne rozmieszczenie preparatu wewnątrz urządzenia. Jego skuteczność wynika ze specjalistycznie opracowanej formuły aktywnej piany, dzięki której jest on niezwykle skuteczny i co ważne bardzo szybki w działaniu. Cenną zaletą jest także fakt, że środek do czyszczenia piekarników nie rysuje powierzchni i sprawdza się także w myciu płyt grzewczych czy rusztów.

Jak często myć piekarnik?

Najlepszą praktyką jest mycie piekarnika każdorazowo po jego użyciu. Wówczas możemy być spokojni o to, że wewnątrz nie będzie żadnych pozostałości. Warto wypracować taki nawyk. Pamiętajmy, że piekarnik należy myć nie tylko wewnątrz, umyjmy również zewnętrzną część drzwiczek oraz pokrętła. W przypadku, kiedy nie myjemy piekarnika za każdym razem, kiedy z niego skorzystamy, warto regularnie dokładnie czyścić piekarnik raz na jakiś czas (raz na tydzień, raz w miesiącu). Istotne jest także to, jak często z niego korzystamy.

Zabierając się za sprzątanie, warto założyć gumowe rękawiczki, a do czyszczenia używać gąbki lub ściereczki. Lepiej nie korzystać np. z drucianych szczotek, które mogą porysować powierzchnię piekarnika. Po rozpyleniu preparatu do czyszczenia piekarnika odczekajmy chwilkę. Potem wystarczy zetrzeć zabrudzenia i piekarnik będzie lśnił czystością.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium