Kup w przeciągu:

Jak wyczyścić grilla i ruszt? 0
Jak wyczyścić grilla i ruszt?

Sezon grillowy wprawdzie nie trwa przez cały rok, ale z przyjemnością sięgamy po grill, by perfekcyjnie przygotować potrawy na ruszcie. Po każdej takiej uczcie sam grill, a przede wszystkim ruszt jest mocno zabrudzony. Osadza się na nim przypalony tłuszcz, a także resztki jedzenia. Konserwacja rusztu grillowego, a także wędzarni czy wszelkich akcesoriów, z których korzystamy podczas grillowania najczęściej nie należy do najprostszych. Zabrudzenia mocno przywierają, są przypalone i mocno brudzące. Warto więc korzystać ze sprawdzonych, skutecznych i bezpiecznych preparatów, które są też niezwykle łatwe w użytkowaniu.

Środek do grilla i rusztu – skuteczność i komfort użytkowania

Zabierając się za czyszczenie rusztu, grilla czy akcesoriów stoimy przed nie lada wyzwaniem. Nie bez powodu decydując się na środek wspierający nas w tej czynności będziemy szukali takiego, który optymalnie ułatwi nam tę czynność. Bezkonkurencyjną propozycją będzie środek opracowany z myślą o czyszczeniu uporczywych plam z tłuszczu oraz resztek jedzenia. Preparat nie tylko maksymalnie upraszcza mycie elementów grilla, ale także jego użycie nie skutkuje matowieniem czy rysowaniem czyszczonych powierzchni. Świetnie sprawdza się także przy konserwacji większych rusztów, z których korzysta się przy paleniskach.

W jaki sposób skutecznie korzystać ze środka do czyszczenia grilla i rusztu?

Pierwszą czynnością przed użyciem będzie wstrząśnięcie pojemnikiem, następnie należy dokładnie i obficie spryskać czyszczone powierzchnie. Pamiętajmy jednak, by preparat nakładać na chłodne elementy. Roztwór pozostawmy na powierzchni na ok. 5-10 minut, by mógł skutecznie rozpuścić zabrudzenia. Weźmy gąbkę lub szmatkę i przetrzyjmy całość. Jeśli zabrudzenia będą bardzo intensywne powtórzmy cały proceder i użyjmy tym razem szczotki. Po przetarciu rusztu czy grilla dokładnie spłuczmy je wodą i wytrzyjmy do sucha.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl