Kup w przeciągu:

Jak usunąć naklejki z mebli? 0
Jak usunąć naklejki z mebli?

Niemal każde dziecko lubi, kiedy w ich otoczeniu znajdują się ulubieni bohaterowie z bajek. Naklejki z ich wizerunkami trafiają więc na meble – biurka, szafy, komody. Młodość także ma swoich idoli, z czasem bajkowe postaci zastępowane są liderami zespołów muzycznych czy też światowej sławy wokalistami lub aktorami.

Przychodzi jednak moment, w którym naklejki przestają już cieszyć młodsze czy starsze dziecko, stają się nieestetycznym dodatkiem, który chcemy usunąć, by szafa czy regał ponownie dobrze się prezentował. Co zrobić? Szpatułki lub ostrzejsze przedmioty poradzą sobie wprawdzie z naklejkami, ale nie dodadzą meblom uroku pozostawiając na nich wyraźne zarysowania. Warto więc zdecydować się na specjalistyczny preparat, który jest do tego stworzony.

Czy warto na coś zwrócić uwagę podczas usuwania naklejek z mebli?

Wyeliminowanie naklejek można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednak warto być uważnym jeśli chcemy skorzystać z domowych metod. Zdecydowanie powinniśmy unikać usuwania kleju, który jest pozostałością po naklejkach, przy użyciu zmywacza do paznokci. Zmywacz może negatywnie wpłynąć na powierzchnie drewniane, a także delikatne okleiny czy lakier, który po prostu zmyje się pod wpływem działania zmywacza.

Niekoniecznie dobrym pomysłem będzie użycie octu, spirytusu czy różnego rodzaju rozpuszczalników. Są to stosunkowo silne substancje, które również mogą zniszczyć mebel.

Wybierz profesjonalny środek, który w 100% usunie naklejki z mebli

Dziecięca fantazja jest niemal niczym nieograniczona, a główne miejsca w wyobraźni najmłodszych często zajmują ulubione postaci z bajek. Naklejki to jeden z absolutnie podstawowych elementów dzieciństwa pobudzający tę fantazję. Jeśli jednak przyjdzie pora na usunięcie naklejek z dziecięcych mebli warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Produkt z linii Pomoc Domowa – środek do szybkiego usuwania naklejek i etykiet – świetnie poradzi sobie nawet z najmocniej przyklejoną naklejką. Z jego pomocą usuniemy także wszelkie pozostałości po kleju, nie niszcząc przy tym czyszczonej powierzchni. Tak, jak doskonale poradzi sobie z naklejką i klejem, tak równie dobrze wyeliminuje pozostałości po taśmie samoprzylepnej. Sprawdzi się podczas czyszczenia mebli, jak i przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego, szkła, metalu, kamienia, szyb samochodowych czy porcelany. Poradzi sobie także z zabrudzeniami na podeszwach butów, z plamami po tuszu, atramencie, tłuszczu, oleju, śladach po kredkach, sadzy, jak i z zaschniętą gumą do żucia.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium