Kup w przeciągu:

Jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej? 0
Jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Trudno o bardziej narażone na osadzanie się kamienia miejsce w łazience niż kabina prysznicowa. Ilu domowników tyle kąpieli wodnych w ciągu jednego dnia. Niestety czyszczenie kabiny prysznicowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Pełno tu szczelin, zakamarków i trudno dostępnych miejsc. A kamień osadzający się na szybie, elementach metalowych skutecznie pozbawia łazienki blasku i estetycznego wyglądu. By ułatwić sobie ten obowiązek, zdecydujmy się na sprawdzone sposoby, dzięki którym pielęgnacja kabiny prysznicowej będzie nie tylko łatwa, ale i niezwykle skuteczna.

Skąd bierze się osad kamienny w kabinie prysznicowej?

Woda, która leje się dużym i intensywnym strumieniem z powodzeniem dociera do wszelkich zakamarków kabiny prysznicowej. Przeważnie nie mamy w zwyczaju wycierania do sucha każdego elementu kabiny po tym jak weźmiemy prysznic. Szybko łapiemy za ręcznik i przygotowujemy się albo do pracy, albo do spania, lub po treningu chcemy się chwilę zrelaksować. Warto wiedzieć, że w naszej wodzie znajdują się pierwiastki wapnia i magnezu. To właśnie one są winne osadzającego się, nieestetycznego nalotu, który przeważnie jest niezwykle odporny na nasze starania podczas czyszczenia kabiny.

Na co się zdecydować? Jaki środek do czyszczenia kabiny prysznicowej będzie najskuteczniejszy?

Preparaty, które mamy zamiar zastosować w łazience powinny być oczywiście skuteczne, ale nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo zarówno dla czyszczonych materiałów, jak i dla nas. Zacieki po wodzie, kamień, plamy po żelach, szamponach, odżywkach nie zawsze są łatwe do usunięcia. Bez profesjonalnego wsparcia nie poradzimy sobie tak szybko i efektywnie.

Środek do czyszczenia kabin prysznicowych z serii Professional od Pomoc Domowa świetnie radzi sobie w tym mikro środowisku i szybko oraz skutecznie eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia nadając czyszczonym powierzchniom blasku i przywracając kabinie prysznicowej oryginalny wygląd. Co niezwykle istotne z punktu widzenia konserwacji kabiny, preparat nie pozostawia smug i nadaje powierzchni długotrwałego połysku. Specjalnie opracowana, autorska formuła aktywnej piany świetnie radzi sobie ze wszelkimi osadami z mydła, zaciekami, czy osadzającym się kamieniem. Jeśli będziemy systematyczni i regularnie skorzystamy ze środka możemy być spokojni o to, że zapobiegniemy wówczas powstawaniu wymienionych wyżej osadów z kamienia czy kosmetyków.

Preparat przeznaczony do mycia kabin prysznicowych możemy używać do higienicznego czyszczenia kabin wykonanych ze szkła powlekanego, jak i niepowlekanego oraz z tworzywa sztucznego, kabin akrylowych, pryszniców z płytek czy brodzików. Jego zastosowanie jest uniwersalne i z powodzeniem sprawdzi się także jako środek do mycia wanien, zasłon prysznicowych czy armatury łazienkowej.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium