Kup w przeciągu:

Jak prawidłowo myć lodówkę? 0
Jak prawidłowo myć lodówkę?

Wnętrze lodówki wymaga regularnego mycia. Przechowywane tam produkty spożywcze muszą mieć zapewnione jak najlepsze warunki, by jak najdłużej pozostawały w świeżości. Poza tym zdarza się, że w lodówce możemy coś wylać, wysypać nawet tego nie zauważając, dlatego czyszczenie jej wnętrza jest tak istotne. W innym wypadku może pojawić się w środku lodówki pleśń, przykry, odpychający zapach zepsutych produktów. Pamiętaj, że tu już nie jest najistotniejsza estetyka, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Zaniedbana lodówka przekłada się negatywnie na jakość żywności oraz potraw w niej przechowywanych, bakterie oraz wspomniana pleśń nie są dla naszego zdrowia sprzymierzeńcem. Czym w takim razie myć wnętrze lodówki? W jaki sposób wyczyścić półki i szuflady? Podpowiadamy.

Jak często myć lodówkę?

Zacznijmy od intensywności czyszczenia. Jasnego i oczywistego kryterium określającego optymalną częstotliwość mycia lodówki nie ma. Warto jednak raz na dwa tygodnie przetrzeć wilgotną ściereczką półki oraz szuflady. Sprawdzimy przy okazji, które produkty zostały przez nas nieco zapomniane i się zepsuły lub minął ich termin ważności. To dobra praktyka, dzięki której dłuższe czyszczenie będziemy mogli przeprowadzić np. raz na trzy miesiące.

Wyżej opisany scenariusz jest często bardzo trudny w realizacji. Żyjemy w pośpiechu z całą masą obowiązków, które spychają prozaiczne sprzątanie lodówki na dalszy plan. W takim przypadku porządniejsze czyszczenie będziemy musieli przeprowadzać nieco częściej. W innym wypadku nadgniłe owoce i warzywa, resztki jedzenia czy przeterminowane produkty będą tworzyć idealne środowisko dla bakterii, czy wirusów. Jeśli tylko półki w lodówce przykryją się matowym nalotem lub poczujemy przykry zapach oznaczać to będzie jedno – przed nami dokładne czyszczenie wnętrza lodówki.

Czym najlepiej wyczyścić lodówkę? Jakiego użyć preparatu?

Profesjonalne środki do czyszczenia lodówek to środki, które nie tylko świetnie wyczyszczą powierzchnię półek, szuflad czy ścianek wewnątrz urządzenia, ale przede wszystkim są one dla nas bezpieczne. Doskonale usuwającym resztki jedzenia czy zeschnięte plamy preparatem będzie środek do czyszczenia lodówek i mikrofalówek. Precyzyjnie, naukowo opracowana formuła pozwala perfekcyjnie pozbyć się zabrudzeń z lodówek, ale także z innych urządzeń AGD. Z jego pomocą usuniesz nie tylko zabrudzenia, ale pozbędziesz się przykrych zapachów, resztek jedzenia czy różnego rodzaju zacieków. Wyeliminujesz także grzyby i bakterie. Sam środek nie rysuje czyszczonych powierzchni. Regularne stosowanie pozwoli zachować we wnętrzu lodówki higieniczną czystość.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium