Kup w przeciągu:

Jak naturalnie wyczyścić zmywarkę? 0
Środek do czyszczenia zmywarki

Zmywarka to jedno z najczęściej i najmocniej eksploatowanych urządzeń w domu. Jeśli mamy większą rodzinę może być włączana nawet kilka razy dziennie. Nie powinno więc dziwić nas to, że o jej kondycję należy odpowiednio zadbać. Jeśli nie będziemy planować konserwacji zmywarki, będzie nam ona służyć, ale mniej efektywnie i krócej. Konserwacja nie musi być jednak ani czasochłonna ani wymagająca dużych nakładów pracy. Wystarczą dwa naturalne produkty, by zmywarka świetnie myła i służyła nam przez lata, by stworzyć swój własny środek do czyszczenia zmywarki.

Naturalny środek do czyszczenia zmywarki – składniki

By nasza zmywarka była w pełni wydajna nie potrzebujemy korzystać z chemicznych środków. Wystarczą naturalne składniki, które użyte w tandemie świetnie zadbają o formę sprzętu. Co potrzebujemy:

  • 1/2 saszetki Sody Oczyszczonej Gospodarczej,
  • 1 szklanka Octu 14% Gospodarczego.

Zaczynając od sody oczyszczonej nie można nie wspomnieć o tym, że ma właściwości odświeżające i neutralizujące nieprzyjemne zapachy. Jest to także produkt przyjazny środowisku ze względu na to, że jest w pełni biodegradowalny. Natomiast ocet o stężeniu 14% to środek, który doskonale czyści, odkamienia, usuwa osad wapienny i odtłuszcza. Poza tym potęguje efekt pochłaniania nieprzyjemnych zapachów.

W jaki sposób użyć naturalne składniki?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne umycie filtrów zmywarki. W ten sposób zwiększamy skuteczność działania sody oczyszczonej i octu. Następnie wsypujemy sodę oczyszczoną do pojemnika na tabletki, a ocet gospodarczy wlewamy na dno zmywarki. Teraz wystarczy już włączyć urządzenie wybierając program z najwyższą temperaturą.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl