Kup w przeciągu:

Jak naturalnie wyczyścić zabrudzenia? 0
Pasta do czyszczenia zabrudzeń

Plamy z kawy, napoju, posiłku, zabrudzenia błotem, smarem, długopisem, krople tłuszczu na bluzce, kawałek czekolady na spodniach… Zabrudzenia to część naszego życia, to stały element niemal każdego dnia. Są sytuacje, w których uniknięcie zabrudzenia jest w zasadzie niemożliwe. Możliwe jest jednak ich usunięcie, nawet jeśli są wyjątkowo uporczywe. Saszetki z sodą oczyszczoną, mydłem szarym i kwaskiem cytrynowym mogą dosłownie zdziałać cuda. Czyszczenie zabrudzeń środkiem, który wyprodukujesz sam_a we własnym domu rozwiąże Twoje problemy.

Kwasek, soda, mydło! Naturalne i skuteczne czyszczenie zabrudzeń

Własna kompozycja środka do usuwania zabrudzeń to kompozycja, która charakteryzuje się przyjaznym dla środowiska składem. Naturalne składniki są biodegradowalne i nie uczulają. Poza tym stworzenie własnego preparatu daje dużo satysfakcji.

Kwasek odpowiada m.in. za usuwanie plam, chroniąc je przy okazji przed szarzeniem. Jest bardzo skuteczny, a przy tym łagodny. Szare mydło wykazuje właściwości antybakteryjne. Usuwa nawet najbardziej uporczywe plamy z trawy, wina, krwi czy tłuszczu, nie odbarwiając koloru. Szare mydło jest też delikatne dla tkanin. Dodatek sody oczyszczonej zapewnia neutralizację przykrych zapachów i odświeża tkaniny.

Jakie składniki są niezbędne do stworzenia pasty?

  • 1 saszetka Sody Kalcynowanej Gospodarczej,
  • 1 saszetka Mydła Szarego Gospodarczego,
  • ½ saszetki Kwasku Cytrynowego Gospodarczego,
  • 100 ml gorącej wody,
  • 100 ml wody.

W jaki sposób przygotować pastę do usuwania zabrudzeń?

Do pojemnika o pojemności ok. 200 ml należy wlać gorąca wodę. W kolejnym kroku wsypujemy mydło szare i mieszamy do rozpuszczenia. Następnie dolewamy wodę, wsypujemy sodę i ponownie dokładnie mieszamy. Gotową pastę nakładamy na zabrudzoną powierzchnię i czyścimy gąbką. Na koniec zabrudzone miejsce przecieramy czystą, wilgotna ściereczką. Sporządzoną pastę należy przechowywać z dala od słońca, w zamkniętym pojemniku będzie nam służyć do roku czasu.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium