Kup w przeciągu:

Jak naturalnie umyć szyby i lustra? 0
Jak naturalnie umyć szyby i lustra?

Linie papilarne, odciśnięte całe dłonie, smugi to irytujące zabrudzenia, które najczęściej usuwamy z powierzchni luster. Zjawisko odciśniętych linii papilarnych jest tym głębsze im wśród domowników jest więcej dzieci. Najmłodszych najwyraźniej lustro przyciąga w sposób wyjątkowy. Szyby w oknach, tak samo jak lustro, też są powierzchnią, z której można zebrać odciski palców w idealnym stanie. Jak się ich pozbyć, by efekt czystych powierzchni pozostał na dłużej? Czy uda się wykonać skuteczny płyn do mycia szyb samodzielnie?

Naturalny i skuteczny środek do szyb i luster

Nie musimy eksperymentować, stale wybierać inny środek do szyb i luster, by wreszcie znaleźć ten, który spełni nasze oczekiwania. Wystarczą trzy, w pełni naturalne składniki, by we własnym zakresie, we własnym domu wyprodukować skuteczny płyn do mycia luster i szyb. Ocet gospodarczy odpowiednio zmiękcza wodę, odtłuszcza i doskonale czyści płaskie powierzchnie. Dodatek olejku eterycznego o cytrynowym aromacie nada preparatowi pięknego zapachu, przy okazji mycia lustra lub szyby odświeża powietrze. Posiada też właściwości antyseptyczne, niwelując przykre zapachy.

Co jest potrzebne do zrobienia naturalnego płynu do szyb i luster?

Do wytworzenia domowego, naturalnego płynu wystarczą trzy składniki:

  • 150 ml Octu 14% Gospodarczego,
  • 5 kropli Olejku Eterycznego Cytrynowego,
  • 250 ml wody.

Jak wykonać płyn do mycia szyb?

Wymieszajmy ze sobą odmierzoną ilość składników. Przelejmy przygotowany płyn do butelki ze spryskiwaczem. Preparat jest już gotowy do użycia. Teraz wystarczy spryskać powierzchnię lustra lub szyby a następnie wytrzeć ją ściereczką, aż uzyskamy pożądany efekt. Mieszankę możemy używać nawet przez kilka tygodni.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl