Kup w przeciągu:

Jak naturalnie udrożnić rury? 0
Jak naturalnie udrożnić rury?

Popularne udrażniacze do rur to w wielu domach jedne z niezbędnych preparatów, które używane są dość regularnie. Jeśli chcemy zachować drożność podłączeń do kanalizacji, zapobiegawczo korzystamy z tego rodzaju mikstur. Są to produkty skuteczne, ale wymagają od nas uwagi i nie mogą, choćby na chwilę, zostać pozostawione w dostępnym dla dzieci miejscu, ze względu na zawartość niebezpiecznych składników. Równie skuteczne w udrażnianiu rur odpływowych będą preparaty wykonane samodzielnie, z naturalnych, bezpiecznych składników, które nie będą zagrażały żadnemu z domowników. Już dzisiaj zrób swój naturalny udrażniacz do rur.

Naturalne składniki, które nam służą

Do samodzielnego wykonania naturalnego udrażniacza do rur wystarczą zaledwie trzy składniki. Soda oczyszczona, która nie jest szkodliwa dla organizmu człowieka. Poza tym, że świetnie sprawdzi się w roli udrażniacza, to możemy jej także używać do czyszczenia fug czy lodówki. Co więcej, ma właściwości neutralizujące nieprzyjemne zapachy, odświeża i jest całkowicie biodegradowalna. Drugi składnik to ocet gospodarczy o 14% stężeniu. Ocet będzie odpowiadać za skuteczne odkamienienie rur, usunięcie osadu wapiennego, i pozwoli jeszcze skuteczniej usunąć przykre zapachy.

Udrażniacz do rur – składniki

  • 1 saszetka Sody Oczyszczonej,
  • 200 ml Octu Gospodarczego 14%,
  • 2 litry gorącej wody.

Jak udrożnić rury naturalnymi środkami?

Pierwszym krokiem jest wsypanie do odpływu sody oczyszczonej, którą zalewamy octem. Naturalne środki pozostawiamy w odpływie na ok. 15 minut. Po upływie czasu wystarczy wlać do odpływu gorącą wodę. W ten sposób uda się nam udrożnić rury w sposób bezpieczny, przy użyciu naturalnych i biodegradowalnych środków.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl