Kup w przeciągu:

Jak i czym wyczyścić grill przed sezonem? 0
Jak i czym wyczyścić grill przed sezonem?

Po długiej zimie z utęsknieniem wypatrujemy wiosennych oznak. Kiedy tylko zrobi się cieplej z przyjemnością wyciągamy grill, by móc znowu cieszyć się pysznymi grillowanymi posiłkami. Jednak zanim zabierzemy się za grillowanie warto sprawdzić stan rusztu i samego urządzenia. Jeśli nie będzie ono utrzymane w odpowiedniej czystości serwowane dania stracą na walorach smakowych, a nawet mogą nam zaszkodzić. Powinniśmy zadbać o każdy element grilla, dzięki czemu będzie nam służył przez lata i przygotujemy na nim wyśmienite potrawy. Tylko w jaki sposób skutecznie myć grill? Jakich używać sposobów?

Kiedy zabrać się za czyszczenia grilla?

W kuchni zawsze dbamy o to, by posiłki, które przygotowujemy były przyrządzane w czystych naczyniach. Garnki, patelnie, blaty kuchenne, deski do krojenia dokładnie myjemy ręcznie lub korzystamy ze zmywarki. Tego rodzaju kuchenne czynności są w zasadzie nawykiem. Choć tak dbamy o naczynia, akcesoria i wyposażenie kuchni to o grillu bardzo często zapominamy. Pozostawione na ruszcie resztki spalonego tłuszczu czy inne pozostałości wyraźnie obniżają jakość przyrządzanych potraw, a obecne w spalonym tłuszczu polimery kwasów tłuszczowych mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę tego urządzenia.

Za mycie warto zabrać się niedługo po grillowaniu. Kiedy ruszt już lekko przestygnie o wiele łatwiej przyjdzie nam usunąć z niego resztki jedzenia oraz tłuszcz. Nie zapominajmy jednak, że mycie grilla nie powinno ograniczać się wyłącznie do rusztu. Należy także wyczyścić takie elementy jak obudowa oraz wszelkiego rodzaju akcesoria do grillowania. Tłuszcz nie omija także i tych miejsc.

Dobrą praktyką jest więc mycie grilla za każdym razem po grillowaniu. Jeszcze ciepłe resztki jedzenia i tłuszcz są wówczas łatwiejsze do usunięcia. Warto też wesprzeć się profesjonalnym preparatem do mycia grilla, dzięki któremu jeszcze prościej i szybciej umyjemy grill.

Jaki preparat będzie skuteczny w walce z zabrudzeniami osadzonymi na grillu?

Jeśli przeoczymy czyszczenie zaraz po zakończonym grillowaniu, to nic straconego. Trudne, zaschnięte zabrudzenia uda się nam wyeliminować przy użyciu odpowiedniego środka. Preparat do czyszczenia grilla i rusztu z linii Pomoc Domowa powstał w oparciu o naukowo opracowaną formułę, dzięki której uda się efektywnie i prosto usunąć wszelkie nieczystości osadzone zarówno na grillu, jak i na ruszcie.

Zaletą tego środka jest nie tylko to, że świetnie radzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami, ale także to, że nie powoduje matowienia i nie rysuje czyszczonych powierzchni, intensywnie je odtłuszczając. Jest to preparat, który dostosowany jest to czyszczenia powierzchni mających kontakt z żywnością. Jego zastosowanie jest dość szerokie. Sprawdzi się podczas czyszczenia grilli, wędzarni, rusztów zawieszanych nad paleniskiem oraz wszelkich akcesoriów do grilla.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium