Kup w przeciągu:

Jak i czym czyścić nagrobki granitowe? 0
Jak i czym czyścić nagrobki granitowe?

Nagrobki granitowe są szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Wystawione na działanie warunków atmosferycznych, poddawane są działaniu wysokich i niskich temperatur. Spadające liście mogą powodować nieestetyczne zacieki i odbarwienia, na płycie nagrobkowej osadza się kurz i pył. Regularna pielęgnacja nagrobka z granitu odgrywa bardzo istotną rolę jeśli zależy nam na tym, by przedłużyć jego trwałość i estetyczny wygląd. Poznaj rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie nagrobka w jak najlepszym stanie.

Kiedy i w jaki sposób dbać o granitowy nagrobek?

Podstawową zasadą, dzięki której uda się nam utrzymać nagrobek z granitu w nienagannym stanie jest regularność. Nie powinniśmy ograniczać się do mycia jedynie przed pierwszym listopada. Nie ma też obowiązku robienia tego raz na miesiąc, ale kilkukrotne czyszczenie granitu w trakcie jednego roku będzie dobrą praktyką. Warto też wspierać się podczas pielęgnacji płyty nagrobkowej odpowiednimi preparatami, które są przeznaczone właśnie do granitu. Podczas mycia używajmy miękkiej szmatki oraz ciepłej wody. Natomiast polerowanie wykonajmy suchą ściereczką. Nie używajmy drucianych szczotek, nie zaleca się także korzystania z past czy wosków, a także tłustych detergentów.

Jaki preparat do nagrobków z granitu będzie efektywny i bezpieczny?

Utrzymywanie nagrobków w należytej czystości jest wyrazem naszej pamięci o najbliższych. Warunki atmosferyczne, na które są stale narażone płyty nagrobkowe pozostawiają na nich swój ślad. Z tego powodu powinniśmy kilka razy w roku dokładnie wyczyścić nagrobek. By ułatwić sobie to zadanie, używajmy sprawdzonych sposobów oraz profesjonalnego preparatu do czyszczenia nagrobków z granitu. Środek z linii Pomoc Domowa doskonale sprawdzi się w tej roli. Skutecznie usuwa nawet najbardziej uporczywy brud. Poradzi sobie z ptasimi odchodami, zielonym nalotem, śladach po liściach czy innego trudnymi do umycia zabrudzeniami. Bardzo istotną zaletą preparatu jest to, że nie przebarwia i nie niszczy czyszczonych powierzchni nadając im długotrwały połysk. Nie bez znaczenia pozostaje uniwersalny charakter preparatu. Zdarzyć się może, że nagrobków, którymi się zajmujemy jest kilka i mogą być one z różnego materiału. Środek do nagrobków sprawdzi się do pomników wykonanych zarówno z granitu, jak i lastrika czy marmuru.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl