Kup w przeciągu:

Czym wyczyścić szybę w kominku? 0
Czym wyczyścić szybę w kominku?

Kominek znajdujący się w domu pełni bardzo ważną rolę odpowiadając za ciepło w pomieszczeniach. Jednak nie da się ukryć, że jest to element wpływający na wyjątkową atmosferę panującą w domu. Dodaje wnętrzu uroku, przyjemne płomienie i strzelające polana koją zmysły i pozwalają się zrelaksować. Cały efekt może zepsuć mały detal. W trakcie palenia się w kominku drewna lub innego rodzaju paliwa uwalniają się różne substancje, które gromadzą się między innymi na szybie sprawiając, że efektowny kominek nie prezentuje się już tak dobrze. Intensywne użytkowanie kominka w okresie zimowym prowadzi do tego, że zamiast podziwiania ognia, widzimy jedynie usmoloną, zaciemnioną szybę. Jak w takim razie dbać o ten element kominka, jak pozbyć się zabrudzeń?

Profilaktyka ma znaczenie. Jak uchronić szybę kominka przed okopceniem?

Jak już wiemy frontowa szyba oddzielająca gorące płomienie oraz dym od reszty pomieszczenia ma wyjątkowe tendencje do brudzenia się. Atrakcyjność kominka w takiej sytuacji zostaje znacznie zniwelowana, nie jest on już tak efektowny. Czystość urządzenia jest więc niezwykle istotna w kontekście atmosfery, jaką tworzy urokliwy kominek podczas jesiennych czy zimowych wieczorów.

Jakie czynniki mają szczególny wpływ na estetykę kominkowej szyby? Nie bez znaczenia pozostaje wybrane przez nas paliwo, środek opałowy. Zdecydowanie najczęściej do kominka trafia drewno. Jednak każdy materiał skutecznie okopci szybę. Starajmy się więc nie używać mokrego lub wilgotnego drewna. Powinniśmy używać tylko drewna idealnie wysuszonego. Niekoniecznie dobrym materiałem jest też drewno z drzew iglastych, które zanieczyszczają przewód kominowy, co skutkuje słabszym ciągiem powietrza.

Zabrudzona szyba? Jaki preparat wybrać? Co będzie skuteczne?

By umilić sobie jesienne czy też zimowe wieczory, zrelaksować się w akompaniamencie strzelających szczap drewna powinniśmy zadbać o to, by ten czas był niczym niezmącony. Na estetykę wrażeń przede wszystkim będzie miała kominkowa szyba. Jeśli będzie zabrudzona, szyba utraci swoją przejrzystość, płomień nie będzie tak wyraźnie widoczny. W takich sytuacjach najlepiej od razu zabrać się za porządki. Skuteczne i szybkie sprzątanie zapewni odpowiedni środek do czyszczenia szyb kominkowych. Preparat z linii Pomoc Domowa oparty jest o specjalistyczną formułę aktywnej piany. Z takim pomocnikiem bez trudu i w błyskawicznym tempie uda się usunąć nawet najbardziej uporczywe okopcenia, a także najsilniejsze przypalenia. Na szybie nie pozostanie żadna smuga. Aplikacja preparatu jest wygodna, a sam środek nie spływa po pionowych powierzchniach. Jest on także w pełni bezpieczny zarówno dla szyb, jak i żeliwa. Sprawdzi się zarówno przy usuwaniu zabrudzeń z szyb kominowych, jak i szkła piecowego.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl