Kup w przeciągu:

Czym usunąć mech z kostki brukowej? 0
Czym usunąć mech z kostki brukowej?

Kostka brukowa, niezależnie od tego, w jakim miejscu jest położona, narażona jest na pojawienie się niebezpiecznego mchu. Mech nie tylko wpływa na obniżenie estetycznych walorów podjazdu, altanki czy tarasu, ale stanowić może dla nas bezpośrednie niebezpieczeństwo. Nawet małe opady sprawią, że powierzchnia kostki stanie się wyjątkowo śliska. Nie powinniśmy więc lekceważyć pojawienia się mchu na kostce brukowej. Tym bardziej że nie stanowiąca dekoracji omszała powierzchnia może także doprowadzić do erozji.

W jakich miejscach może pojawić się mech?

Takie elementy znajdujące się w pobliżu domu jak kostka brukowa, krawężniki, obrzeża, płoty, a także elementy samego domu – ściany i dachy narażone są na pojawienie się mchu. Niezwykle często mchem przerasta właśnie kostka brukowa w wyniku sprzyjających jego porostowi warunków takich jak wilgoć czy cień. Takie miejsca jak zacienione przestrzenie pod drzewami, pod murem, gliniasta gleba, oczka wodne także sprzyjają porostowi mchu.

Jeśli tylko pojawi się nieestetyczny wykwit na kostce brukowej powinniśmy ją odpowiednio oczyścić. Chcąc utrzymać podjazd w doskonałej kondycji, pozbawiony omszałego nalotu warto podejmować działania profilaktyczne. Oznacza to nic innego jak regularne stosowanie odpowiednich środków, które nie pozwolą na pojawienie się mchu.

Jaki preparat będzie odpowiedni? Który środek skutecznie usunie mech z kostki brukowej?

Zarówno mech, jak i wszelkiego rodzaju glony nie są mile widziane. Nie tylko szpecą ogrodową architekturę i podjazd, ale są niebezpieczne i stosunkowo trudne do usunięcia. Warto więc postawić na profesjonalny preparat do usuwania mchów i glonów. Z jego pomocą uda się w szybki i skuteczny sposób wyeliminować nie tylko szpetny mech, ale również wszelkiego rodzaju porosty. Zwalczając śliskie glony, eliminujemy także ryzyko poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni. Preparat ma także właściwości zabezpieczające powierzchnie przed ponownym pojawieniem się nieproszonych gości w postaci różnego rodzaju naturalnych wykwitów. 

Wartością dodaną będzie to, że środek ułatwia renowacje drewnianych powierzchni przed zastosowaniem impregnatów koloryzujących. Spośród kolejnych zalet wyróżnić warto to, że preparat nie odbarwia powierzchni i intensywnie je odtłuszcza. Specjalistyczna formuła trzy w jednym oznacza, że preparat czyści, zwalcza i zabezpiecza przed kolejnym wykwitem porostów lub mchów.

Gdzie można zastosować środek do usuwania mchów i glonów?

Preparat doskonale poradzi sobie z zanieczyszczonymi mchem powierzchniami z kostki brukowej, ale również na podłożach drewnianych, ceramicznych, bitumicznych, mineralnych czy na innych materiałach budowlanych. Wszelkim śliskim powierzchniom na tarasach, schodach, w altanach powstałym w wyniku pojawienia się mchu czy glonów zostanie przywrócony pierwotny stan.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium