Kup w przeciągu:

Bezpieczny środek na podłogi drewniane 0
Bezpieczny środek na podłogi drewniane

Piękne, naturalne deski czy parkiet z drewna mogą służyć przez lata. Pod warunkiem, że odpowiednio będziemy o nie dbać. Drewno w przeciwieństwie do laminatu czy winylu wymaga większej uwagi, staranniejszej pielęgnacji i odpowiednich zabiegów konserwacyjnych. Nie zapominajmy, że drewno mimo swej wytrzymałości i odporności na oddziaływania różnych czynników jest materiałem stosunkowo wrażliwym. Eksperymentowanie w kontekście pielęgnacji nie jest wskazane, tym bardziej że są sprawdzone metody utrzymania drewna w dobrym stanie. Wybierajmy profesjonalne preparaty do drewna, wówczas możemy być spokojni o to, że mu nie zaszkodzimy, a wręcz przeciwnie - sprawimy, że podłoga drewniana będzie lepiej zabezpieczona.

Czy powinniśmy zwrócić uwagę na czynności inne niż mycie?

Pielęgnacja drewnianej podłogi nie sprowadza się wyłącznie do jej mycia od czasu do czasu. Zdecydowanie zaleca się także wykonywanie kilku innych czynności. Powinniśmy pamiętać o tym, by podłogę drewnianą dokładnie odkurzać. Dobrą praktyką jest codzienne odkurzanie, dzięki któremu z powierzchni posadzki usuniemy drobinki piasku czy innego rodzaju zabrudzenia, które podczas użytkowania będą rysowały i ścierały wierzchnią warstwę podłogi. Używajmy przy tym końcówki z miękkim włosiem.

Szczególnego znaczenia nabiera więc miejsce, w który wchodzimy i wychodzimy z domu. Nie zapominajmy także o wyjściu na ogródek, jeśli taki posiadamy. Wyposażmy więc dom w dobrej jakości wycieraczki, które zredukują nie tylko ilość piasku w pomieszczeniach, ale także zbiorą wodę czy błoto.

Na jaki preparat do mycia podłóg drewnianych się zdecydować?

Odpowiednio dobrany preparat pozwoli utrzymać jej nienaganny wygląd na dłużej, nadając powierzchni świeżego wyglądu. Czysta podłoga ostatecznie składa się na wrażenia, jakie pozostawia nasz dom. Niepożądane smugi, odciski czy plamy usuniemy przy użyciu profesjonalnego środka do czyszczenia parkietu, który nada podłodze trwały i piękny połysk bez konieczności polerowania. Specjalnie opracowana formuła charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, a także wyraźnie odświeża powierzchnię podłogi, nadając jej przyjemny zapach. Godna zauważenia jest uniwersalność preparatu, który świetnie sprawdza się przy podłogach drewnianych, parkietach, ale także jako środek do mycia paneli laminowanych, winylowych czy innego rodzaju podłogach naturalnych, takich jak płytki ceramiczne, podłogi z kamienia czy z tworzyw sztucznych.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl