Kup w przeciągu:

Czym skutecznie czyścić fugi? 0
Jak wyczyścić białe fugi?

Estetyczny wygląd łazienki w dużej mierze zależny jest od czystości tych najdrobniejszych detali. Armatura czy umywalka jeśli będąc nawet lekko zabrudzone, wpłyną na odbiór całego wnętrza. Niemniejsze znaczenie ma czystość wąskich fug. Jeśli nie będą regularnie czyszczone, zakłócą harmonię łazienki czy kuchni nawet choćbyśmy mieli najpiękniejsze płytki. Czyszczenie fug może wydawać się uciążliwe. Małe szczeliny, trudno dostępne miejsca nie kojarzą się z wygodnym i szybkim myciem. Na rynku są jednak dostępni odpowiedni pomocnicy, którzy ułatwiają wykonywanie nawet najtrudniejszych prac związanych z utrzymaniem domu w czystości.

Jaka jest recepta na zabrudzone, pozbawione koloru fugi?

Nie da się ukryć, że zarówno płytki w kuchni jak i łazience wykazują spory potencjał do brudzenia się. W kuchni osadza się na nich przede wszystkim tłuszcz, a w łazience swoistej dewastacji dokonuje wilgoć. Fugi po jakimś czasie tracą swój kolor, co wyraźnie obniży walory estetyczne każdego wnętrza. Odpowiednia i regularna konserwacja jest więc niezwykle ważna. Skutecznie i szybko możesz usunąć zarówno tłuszcz, brud jak i innego rodzaju osady korzystając ze środka do czyszczenia fug. Jego zaletą, poza właściwościami czyszczącymi, jest to, że nie wypłukuje ani nie odbarwia fug. Jego uniwersalne zastosowanie także stoi po stronie plusów. Preparat sprawdzi się podczas czyszczenia zarówno białych, jak i kolorowych spoin, doskonale odświeżając ich barwę. Wszechstronność środka wynika także z tego, że środek można wykorzystać do czyszczenia fug w klinkierze, kamieniu naturalnym, płytkach ceramicznych czy innego rodzaju powierzchniach z fugami.

Czy do czyszczenia fug przydadzą się jakieś dodatkowe narzędzia?

Środek do czyszczenia fug to jedno, ale niezbędnymi pomocnikami okażą się także odpowiednio dobrane narzędzia. Przydadzą się więc rękawice ochronne, gąbki oraz specjalne szczoteczki do czyszczenia spoin pomiędzy płytkami. Wówczas będziemy odpowiednio przygotowani do szybkiego i skutecznego czyszczenia fug zarówno na ścianach, jak i na podłodze.

Czy warto o czymś pamiętać, zanim zaczniemy czyścić fugi?

Użycie odpowiedniego środka do fug gwarantuje wprawdzie ich doskonałe wyczyszczenie, jednak zanim do tego przystąpimy, warto pamiętać o pewnych dobrych praktykach, które sprawią, że fugi będą dłużej dobrze się prezentować. Liczy się systematyczność, regularne mycie pozwoli ograniczyć stopień ich zabrudzenia. Dobieraj tylko sprawdzone środki chemiczne. Preparaty Pomoc Domowa doskonale zdają egzamin, czyszcząc różnego rodzaju powierzchnie wymagające regularnej konserwacji. Warto też zapoznać się z etykietą, która znajduje się na opakowaniu z fugą. Znając zalecenia producenta, jeszcze skuteczniej zadbamy o spoiny, dzięki czemu nasza łazienka zawsze będzie w doskonałej kondycji.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Otrzymaj eBook z przepisami na naturalne środki czystości - zapisz się na newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl